Náušnice s motivy

Základem náušnic jsou takzvané puzety (náušnicová lůžka) z hypoalergenní chirurgické oceli. Lůžka mají vnější průměr 12 mm, vnitřní 10 mm, což je univerzální velikost, která sluší každému 🙂

Každý pár zdobí originální motivy, navržené a vybrané pečlivě tak, aby uspokojily i toho nejnáročnějšího zákazníka. Můžete si vybrat z široké škály motivů od květinových přes kávové až po komiksové. Motivy tisknu na inkoustové tiskárně a používám přitom vysoce kvalitní fotopapír značky Kodak. Samotné obrázky lepím do náušnicových lůžek s pomocí kvalitního lepidla na šperky, dalším lepidlem z USA pak na motivy lepím skleněné kabošony. Ty hladce zapadnou do lůžka, takže nehrozí jejich odlepení ani ztráta.

Motivy navrhuji a vybírám podle svého vkusu, samozřejmě se ale nebráním výrobě náušnic s obrázkem podle vašeho přání 🙂

Náušnice z křišťálové pryskyřice

Tyto náušnice vypadají velmi podobně jako náušnice se skleněnými kabošony, a mají i stejný průměr (10 mm). Křišťálovou pryskyřici používám nejčastěji při výrobě třpytivých náušnic, protože glitry mnohem lépe drží v pryskyřici, než přilepené pod sklem. Pokud se vám tedy líbí blýskavé šperky, určitě si objednejte právě tyhle krásné kousky.

Ptáte se, co je to křišťálová pryskyřice a jak se liší od skla? Jde o dvousložkovou průhlednou hmotu, která je sklu velmi podobná, ale je mnohem lehčí. Do pryskyřice je dnes už možné zalít téměř cokoli (například i sušené květiny, ale vyrábí se z ní dokonce i obrazy nebo podlahy). Jak už jsem zmínila, hmotu tvoří dvě složky - pryskyřice a tvrdidlo. Obě se musí pečlivě smíchat dohromady, poté zasychají po zhruba 48 hodinách.

Ze zdravotních důvodů jsem přestala s křišťálovou pryskyřicí pracovat, proto v e-shopu momentálně najdete pouze doprodej těchto náušnic za nižší cenu.

 

Zlaté třpytivé náušnice z pryskyřice.
Zlaté třpytivé náušnice z pryskyřice.
Náušnice z pryskyřice imitují sklo.
Náušnice z pryskyřice imitují sklo.