Náušnice z křišťálové pryskyřice

Tyto náušnice vypadají velmi podobně jako náušnice se skleněnými kabošony, a mají i stejný průměr (10 mm). Křišťálovou pryskyřici používám nejčastěji při výrobě třpytivých náušnic, protože glitry mnohem lépe drží v pryskyřici, než přilepené pod sklem. Pokud se vám tedy líbí blýskavé šperky, určitě si objednejte právě tyhle krásné kousky.

Ptáte se, co je to křišťálová pryskyřice a jak se liší od skla? Jde o dvousložkovou průhlednou hmotu, která je sklu velmi podobná, ale je mnohem lehčí. Do pryskyřice je dnes už možné zalít téměř cokoli (například i sušené květiny, ale vyrábí se z ní dokonce i obrazy nebo podlahy). Jak už jsem zmínila, hmotu tvoří dvě složky - pryskyřice a tvrdidlo. Obě se musí pečlivě smíchat dohromady, poté zasychají po zhruba 48 hodinách. Proto pokud máte zájem o větší množství náušnic z pryskyřice, buďte prosím trpěliví - jejich výroba může trvat delší dobu.

 

Zlaté třpytivé náušnice z pryskyřice.
Zlaté třpytivé náušnice z pryskyřice.
Náušnice z pryskyřice imitují sklo.
Náušnice z pryskyřice imitují sklo.

Náušnice s motivy

Náušnice s motivy nejsou momentálně dostupné, pracuji na zlepšení výroby. Děkuji za pochopení 🙂

Náramky

Macrame náramky jsou jednoduché, minimalistické šperky, které tvoří barevná šňůrka a ozdobný kovový mezidíl (kolečko, osmička, trubička, srdíčko a jiné oblíbené motivy). Nabízím dva druhy náramků - jednoduché a splétané. První variantu tvoří pouze samotná šňůrka (samozřejmě s uzlíkem) a ozdobný mezidíl (obr. 1). Druhou variantou jsou trochu širší náramky (cca 5 mm - záleží na použité šňůrce) s velmi pěkným splétaným vzorem (obr. 2). Je jen na vás, který typ náramku si vyberete 🙂 Aby náramky na zápěstí držely, vážu na nich tři typy uzlíků (obr. 3). Uzlíky jsou posuvné, takže všechny náramky jsou variabilní a přizpůsobí se jakémukoli obvodu zápěstí.

Nejoblíbenější jsou náramky na jednoduché tenké šňůrce - používám nylonové, saténové a voskované. Při objednávce náramků napište, prosím, barvu šňůrky, pokud chcete jinou, než je na objednaném šperku. Barevná škála je opravdu pestrá, takže se nebojte mě kontaktovat a domluvit se se mnou tak, abyste s výsledným náramkem byli maximálně spokojení 🙂

Mezidíly nejraději volím stříbrné, pozlacené nebo z chirurgické oceli 316 L. Více o šňůrkách a použitých materiálech se dočtete na stránce Péče o šperky. Ceny náramků se liší podle druhu ozdobného mezidílu, typu šňůrky i času, který jejich výrobou strávím.

Obrázek 1, jednoduché náramky.
Obrázek 1, jednoduché náramky.
Obrázek 2, splétané náramky.
Obrázek 2, splétané náramky.
Obrázek 3, varianty uzlíků.
Obrázek 3, varianty uzlíků.